Ostatnio wykonaliśmy:

Kotłownia gazowa z kotłem wiszącym kondensacyjnym, mieszaczem do podłogówki.

Kotły gazowe kondensacyjne charakteryzują się najwyższą wydajnością pracy, dzięki wykorzystaniu ciepła kondensacji - zawartego w parze wodnej powstającej przy spalaniu gazu ziemnego. W innych kotłach "nie kondensacyjnych", ciepło to ulatuje wraz ze spalinami uchodzącymi z kotła.

Kotły gazowe są z reguły znacznie mniejsze od tych na paliwa stałe. Nie trzeba sprawdzać, czy dociera do nich paliwo, a obsługa sprowadza się tylko do przeprowadzenia przeglądu raz na rok. Jeżeli mamy w domu specjalne pomieszczenie przeznaczone na kotłownię, nie musimy się martwić o to, czy zmieści się w nim takie urządzenie, bo zajmuje ono niewiele miejsca. Kocioł gazowy można umieścić także w odpowiedniej wielkości łazience lub kuchni. Z wyprzedzeniem planuje się tam jakąś zabudowę i jeśli ma być tam umiejscowiony, dobrze byłoby znać jego podstawowe wymiary.

Kotły kondensacyjne mają zamkniętą komorę spalania – określa to sposób doprowadzenia powietrza do kotła. Zamknięta komora sprawia, że kocioł może pobierać powietrze z zewnątrz budynku np. przez otwór w ścianie, z komina, itp. Przy gazie ziemnym zbędna jest wtedy wentylacja nawiewna do pomieszczenia kotłowni. Pomieszczenie w którym znajduje się kocioł nie jest wietrzone przez zimne powietrze napływające do niego z zewnątrz, co jest bardzo ważne jeśli kocioł znajduje się np. w łazience. Dodatkową zaletą kotła z zamkniętą komorą spalania jest wzrost poczucia bezpieczeństwa poprzez brak możliwości wydostania się spalin do pomieszczenia kotłowni.

hydraulik Wrocław hydraulik Wrocław hydraulik Wrocław hydraulik Wrocław hydraulik Wrocław hydraulik Wrocław